Yapay zeka dünyayı ele mi geçiriyor
Yapay zeka dünyayı ele mi geçiriyor

YAPAY ZEKA DÜNYA’YI ELE Mİ GEÇİRİYOR?

Teknoloji gün geçtikçe ilerlemektedir. İnsan gücünün yerini makineler almaya başlamıştır. Böylelikle zaman tasarruf edilmektedir. Az zaman da çok iş prensibi ortaya çıkmıştır. Yapay zekalar, insanlık tarihinde yerini altın harflerle kazımış durumundadır. Kimine göre iyiyken, kimine göre de büyük bir tehlikedir.

Hatta bazı bilim adamlarına göre yapay zekaların insanlığı yok etme gibi büyük bir tehlikesi de bulunmaktadır. Peki gerçekten böyle bir ihtimal var mı? Yapay zekalar, Dünya’yı ele mi geçiriyor?


Bu soruya olumlu ya da olumsuz bir cevap verilemez. Bu sorunun cevabı aslında bizlere bağlıdır. Kişisel bilgilerimizi ve insani özelliklerimizi vermeden yapay zekaları kullanırsak bize birçok kolaylık sağlayabilirler. Ancak bir insan kopyası şeklinde olursa Dünya’yı ele geçirme ihtimalleri oldukça yüksektir. Buradaki ince nokta, insanın düşünme kabiliyetinin, yapay zekada özellik olarak değil emir olarak kullanılmasıdır.


dagi ajans olarak Ankara’da bulunmaktayız. Erdal Özer önderliğinde web tasarım ve bu tür güncel konularda çalışmalar yapmaktayız. Daha fazla bilgiye sahip olmak için bizimle iletişime geçebilir ya da sitemizi takip edebilirsiniz.